FORMÜL

Hem kadın hem erkeklerde vücuda enerji sağlar. Cinsel isteğin arttırılmasına olumlu katkı sağlayabilen güçlü bir antioksidandır.

Çakşır
Kökü

Serbest radikallerin nötralize edilmesine yardımcı olan önemli bir antioksidandır. A vitamininin öncül maddesidir ve ihtiyaç duyduğu zaman A vitaminine dönüşür.

Beta
Karoten

Suda eriyen bir vitamin olmakla birlikte, vücudun diğer dokularında depolanır. Hücre bölünmesi yada çoğalması için gerekli olan DNA sentezinin desteklenmesine katkıda bulunur.

B12
Vitamini

Anti-oksidatif özelliğe sahip önemli bir eser elementtir. Spermlerin nefes alması ve kaliteli sperm üretimine katkı sağlar.

Selenyum

Enerji metabolizması için gerekli bir aminoasit türevidir. Özellikle hücre zarında hasara yol açan yağ asitleri metabolizmasını düzenler ve hücre zarının devamlılığında rol oynar. Spermlerin üretimi, hareketliliği ve yoğunluğunun sağlanmasında önemli bir etkiye sahiptir. Argifex-M de Carnipure® kullanılmıştır.

L-Karnitin

Güneş ışığından gelen ultraviyole ışınlarının, cilde temas etmesi ve bununla birlikte ciltte meydana gelen bazı metabolik süreçlerin sonunda üretilmektedir. D vitamini eksikliği sperm üretimini olumsuz yönde etkilemektedir.

D Vitamini

Suda erime özelliğine sahip bir vitamindir. Antioksidan olması sebebiyle serbest radikallere karşı koruyucu bir özelliği de bulunmaktadır.

C Vitamini

Glutatyon üretimini doğrudan harekete geçiren en güçlü antioksidanlardan birisidir. Hücreleri oksidatif stresten korur, sağlıklı bir sperm gelişimi için önemlidir.

L-Sistein

%20 İcaarin içerdiğinden bazı durumlarda İcaarin de denilir. İcaarin, prenilleştirilmiş bir flavonoid bileşik olarak bilinir. Nitrik oksit düzeyini yükselterek kasların gevşetilmesinde önemli bir rol oynar. Ereksiyon ve ejakülasyon kalitesinin arttırılmasında rol oynar.

Epimedium
Ekstresi

Hücrelerde enerji üretmeye yardımcı olan ve hücrelerin mitokondrilerinde saklanan önemli bir antioksidandır. Kan akışını düzenler, serbest oksijen radikal hasarına karşı hücreyi korur ve enerji verir.

Koenzim Q10

Yeni hücre oluşumu ve DNA üretilmesi gibi önemli biyolojik süreçlerde rol oynar. Spermlerin DNA bütünlüğünün korunmasında folik asidin büyük ölçüde önemi bulunur. Folik asit bir çok yerde B12 vitamini ile birlikte görev görür.

Folik Asit

Çeşitli durumlarda esansiyel aminoasit grubuna dahildir. Bağışıklık sisteminin fonksiyonlarını genişletilmesi ve vücudun büyüme hormonu salgılanması konusunda rol oynamaktadır. Ayrıca sağlıklı spermlerin üretilmesinde önemli bir etkiye sahiptir.

L-Arjinin

İçeriğinde bulunan standarzide özüt ile vücuttaki serbest radikallere karşı oldukça etkilidir. Yapılan çalışmalar; doğada bulunan en güçlü antioksidanlardan biri olduğunu ve kan dolaşımını hızlandırdığını belirtmektedir.

Sahil
Çamı
(Pinus Maritima)

Hücreleri serbest radikal hasarından koruyabilen ve yeni hücre üretilmesinde katkıda bulunan antioksidan etkili bir elementir. Çinko eksikliğinin sperm üretiminde olumsuz etkileri olabilir, bu nedenle çinko vücut için önemli bir mineraldir.

Çinko

“THE BEHAVIOURS OF BRONZE TURKEY BREEDERS FED ON THE DIET ADDED WITH FERULA ELEAOCHYTRIS ROOT POWDER”
https://www.researchgate.net/publication/309740915

Journal of Phamaceutical and Biomedical Analysis, Volume 50,  Issue 2, 8 September 2009, Pages 216-223. (Pharmacokinetics of prenylflavonoids and correlations with the dynamics of estrogen action in sera following ingestion of a standardized Epimedium extract Shih Peng Wong, Ping Shen, L.Lee, J.Li, E.L.Yong.)